12-352-31-50 Walerego Sławka 3, Kraków

IMIcare Esthetic Clinic

Bezoperacyjny lifting HIFU

HIFU

Technologia wiązki ultradźwięków penetruje skórę na głębokość od 3.0mm do 4.5mm z objęciem tkanki SMAS (Superficial MusculoAponeurotic System) co umożliwia przeprowadzenie liftingu twarzy. Temperatura tkanki objętej zabiegiem osiąga ok. 65 stopni C co powoduje uaktywnienie kolagenu i elastyny bez poparzenia skóry.

Zapobiega starzeniu się skóry

Zabieg jest bezpieczny i posiada udokumentowaną skuteczność kliniczną. Zapobiega procesom starzenia się skóry i powoduje trwały efekt wygładzenia skóry. Urządzenie HIFU Love wykorzystuje najnowocześniejsze technologie 3 generacji oraz chip dbający o bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu. Automatyczne wyłączenie urządzenia następuje w obecności pola magnetycznego lub niestabilnego napięcia elektrycznego.

Jak działa lifting z HIFU?

Zabieg przy użyciu urządzenia HIFU to niechirurgiczny lifting z wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Istotą tej metody jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym, precyzyjnie oznaczonym obszarze, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby: termiczny i mechaniczny. Fala ultradźwiękowa wytwarzana przez HIFU wywołuje uaktywnienie komórek i ich przegrzanie – stymulując procesy naprawcze. Dzięki temu głęboko w skórze zostają uaktywnione fibroblasty, które produkują kolagen. Zabieg wykonuje się jednorazowo, nie wymaga on znieczulenia oraz nie wyklucza z życia codziennego. Na obszarze zabiegowym może utrzymywać się jedynie lekkie zaróżowienie twarzy. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen zadowalający rezultat nastąpi po upływie 90 dni. Efekty zabiegu utrzymują się minimum 18 miesięcy.

Umów wizytę

UMÓW WIZYTĘ