12-352-31-50 Walerego Sławka 3, Kraków

IMIcare Esthetic Clinic

TERAPIA LED

Terapeutyczna Maska LED

Zwana także „fototerapią”, terapia światłem wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, zwłaszcza w dziedzinie dermatologii. Ciało ludzkie przekłada energię świetlną na energię biologiczną w dokładnie taki sam sposób jak robią to rośliny podczas procesu fotosyntezy, czyli angażując do tego wiele komórek ciała. Mitochondrium, czyli „generator” energii w komórce, wyposażone jest w oksydazę cytochromu c – światłoczuły receptor. Światło aktywuje ten receptor, co przyczynia się do wzmożonej aktywności całego mitochondriom, które zaczyna produkować większe ilości enzym adenozynotrifosforanowy, czyli nośnik energii komórki. Jak widać, światło może mieć bezpośredni wpływ na aktywność komórkową./p>

Jakie są efekty tych procesów?

Stymulacja fibroblastów powoduje zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Zwiększa się elastyczność skóry i wyraźnie spłycają się zmarszczki. Jednakże wachlarz zastosowań jest znacznie szerszy: światło ma także działanie przeciwzapalne, może dodatnio wpływać na odporność organizmu, a także przyczyniać się do jego regeneracji. Dlatego też terapia światłem odgrywa bardzo ciekawą rolę w leczeniu trądziku, rozstępów, trądziku różowatego, zmian żylakowych, plam starczych, opryszczki warg, łuszczycy, wrzodów żylakowych oraz zmarszczek, jak również w procesach gojenia czy stymulacji wzrostu włosów.

Bezpieczeństwo

Metoda jest bezpieczna i wydajna w 100%, bardzo precyzyjna, dopasowana do potrzeb naszej skóry, nieinwazyjna, nieablacyjna, nie wywołuje krytyki społecznej i ma bardzo szeroką gamę zastosowań. Nie istnieją niemalże żadne przeciwwskazania dla leczenia światłem LED; sam zabieg jest bardzo przyjemny, pozwala obejmować duże obszary zabiegowe i można go stosować razem z innymi technikami.

Jakie są korzyści z technologii LED?

  • ciąża,
  • choroby serca,
  • ciężka niewydolność płuc,
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • stany zapalne skóry,
  • zakażenia grzybicze,
  • opryszczka.

Umów wizytę

UMÓW WIZYTĘ